Digestia?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Steff cu un an in urma.

Aș dori un răspuns relativ pentru tratarea digestiei excesive, situație perpetuă în care digestia este rapidă,instantanee.Vă mulțumesc

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Bună ziua, depinde de cat timp este această situație și la cine face referire - copil sau adult. Dacă este vorba despre un adult și simptomatologia a apărut de un anumit timp atunci recomand să se meargă în primul rând la medicul gastroenterolog după care la psihoterapeut. Dacă din punct de vedere medical totul este în ordine, este posibil să fie un simptom în cadrul anxietății.
Toate cele bune!