despre ADHD

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de simy08 cu 10 ani in urma.

BUNA ZIUA VA ROG SA-MI DATI UN SFAT LEGAT DE SITUATIA MEA,am un baietel de 7 ani ,a mers la gradinita in romania dar a avut tot timpul probleme legate de deficit de atentie,lipsa de concentrare si impulsivitate,acum suntem in uk este in clasa a 2 a si ne confruntam cu aceleasi probleme musca,loveste copii ,refuza sa participe la activitatile scolare,ii deranjeaza si pe ceilalti copii.va rog sa-mi spuneti cum as putea sa-l ajut.Va multumesc

Raspunsuri (2)

Ingrid

acum 10 ani

http://***.ro/articol/Produse/Tincturi/Supliment_pt__ADHD__Hulda_Clark-670.html

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 10 ani

Buna ziua,
Simy08, imi pare rau pentru situatia grea prin care treceti! Cel mai indicat ar fi sa cereti acolo ajutor psihoterapeutic.

Despre tratamentul ADHD-ului puteti citi recomandarile din site-ul Psihoutil. Accesati acest link pentru a citi articolul:
http://www.psihoutil.ro/consilierea-scolara-vocationala/adhd/

Multa perseverenta si rabdare!

Psih. Roxana Pătrașcu
Telefon: 0721. 349.765
Mail: [email protected]

Website: www.psihoutil.ro