deplasarea la bebe

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de adrian46100694 cu 15 ani in urma.

Salutare mamici! Am nevoie de un sfat sau de o informatie care sa ma linisteasca! Fetuta mea de 7 luni jumatate merge cu piciorul sting in interior! puteti sa-mi spuneti daca e o afectiune sau numai ca inca nu are dezvoltate picioarele f bine si e la inceput si nu calca bune.Daca ati trecut prin aceasta experienta cu copiii vostri spuneti-mi! multumesc!

Raspunsuri (4)

Dorina6899908

acum 15 ani

Daca are 7 luni si jum. si merge tinuta de manute este normal, pentru ca inca nu are mersul format. Daca, deja merge singura,iarasi este prea devreme pt. a trage o concluzie. Daca persista acest fenomen si dupa ce este mai sigura pe ea, atunci doar madicul pediatru poate sa va sfatuiasca.

Sophia

acum 15 ani

SORA MEA CARE ARE ACUM 25 DE ANI,CIND AVEA 2 ANI PARINTI AU OBSERVAT CA ATUNCI CIND PASESTE p***a PICIORULUI AVEA TENTINTA SPRE INTERIOR.S-AU DUS LA MEDIC ORTOPED SI A PURTAT TIMP (TOATE ANOTIMPURILE)DE 2 ANI GHETUTE DE PIELE INTARITE IN INTERIOR CA SA II INDREPTE PICIORUL.ACUM MERGE PERFECT. BAFTA.

simona312112347

acum 15 ani

Eu iti recomand sa mergi la un ortoped la spitalul Grigore Alexandrescu. Multe afectiuni se pot vindeca daca sunt depistate in stadiul incipient, cu cat copilul e mai mic. Apoi poate fi mai greu, mai ales in astfel de probleme.

vlad26

acum 15 ani

Daca este cazul, medicul ortoped iti poate confectiona o ateluta pe care sa o poarte fetita in timpul somnului sa se indrepte problema la piciorus.