de ce nu-i ia dat inca nici un dinte?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Vasilca Narcisa cu 14 ani in urma.

Buna ziua, Rares, are deja 8 luni si jumatate si inca nu i-a dat nici un dintzisor...spuneti-mi, va rog, daca este normal ca la aceasta varsta sa nu aiba inca nici un dinte...si nici urma ca i-ar da...desi ii dau si Gluconat de calciu 10 zile la 2 luni dar si branzica calcica...

Raspunsuri (4)

Sheila

acum 14 ani

Desi specialistii sustin ca primii dintisori trebuie sa apara intre 6 si 8 luni nu trebuie sa ne ingrijoram daca apar mai devreme sau mai tarziu. Nu toti copii se dezvolta la fel si e normal ca si dintii sa nu iasa in aceeasi perioada.
Stai linistita vor avea timp sa iasa, nu toate sunt ca la carte
Sa cresteti mari si frumosi

oana

acum 14 ani

Am o fetita care pe 28 februarie face 10 luni si inca nu i-a iesit nici un dintisor . E cazul sa ma alarmez , sa imi fac grji ?

oana

acum 14 ani

Mentionez ca ii dau calciu PHARCO din doua in doua luni

stefanx

acum 14 ani

fetita mea are 1 an si 10 luni si nu ia dat anca nici nu dinte ce pot face mentionez ca este nascuta prematur