de ce copiii maninca cenusa

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de irinaska27 cu 9 ani in urma.

buna ma numesc Irina si am o fetita de un an si 4 luni si ea maninca cenusa din soba puteti sa-mi explicati cauza de ce o face.Poate nui ajung careva vitamine multumesc mult

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 9 ani

Ce vitamine sa aiba cenusa? Nu stiu cauza, fiind atat de mica fetita, poate sa fie ceva trecator, asa cum unii copii baga in gura tot felul de obiecte nedigerabile, si unii le si inghit.Dar nu o lasati sa mai consume cenusa, inchideti soba mai bine, blocati-o cu ceva ca sa nu aiba forta sa o deschida, orice, e destul de periculos ce face ea.

irina

acum 9 ani

atunci sare de ce maninka?

FreeStyle11

acum 9 ani

Sarea e un aliment normal de mancat, daca mananca posibil ori sa ii placa, ori sa aiba o carenta de iod sau sodiu.Puteti merge la pediatru pt a va lamuri.