De cate sedinte de masaj e nevoie la cel mic?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Mihael4 cu 9 ani in urma.

Eu ii fac lu cel mic masaj, ca sa se indrepte talputele si piciorusele. Nu are nu stiu ce gravitate, dar mi s-a recomanda masajul specializat ca a stat incovoiat in burtica si sa nu ramana cu probleme. Merg deja de aproape 2 luni. Cam de cate sedinte e nevoie ca sa se faca bine?

Raspunsuri (2)

adelina1979

acum 9 ani

Eu nu cred ca este un numar anume de sedinte. Cei de la cabinetul la care mergi nu ti-au spus nimic?

teodora1987t

acum 9 ani

Si eu am avut aceeasi problema cu cea mica. Cam 3 luni am mers constant la cei de la kinetomedica si fata de acolo m-a ajutat ca bebelina mea sa se faca bine. Si am continuat acasa cu masaj, iar acum ne ducem doar din cand in cand la kineto, pentru cate o sedinta mica si ca sa salutam fetele de pe acolo.