cum se trateaza limba geografica si ce alimente sunt permise pe timpul afectiunii?

Cresterea si dezvoltarea copiilor Dereglare hormonala de crestere la copii si adolescenti

Postata de MembruMobileApp1510230718 cu 6 ani in urma.

diagnosticul e stabilit de medicul dermatolog dar nu mi-a dat nici un tratament afectiunea dureaza de 2 luni apare intr-un loc dispare apoi apare in altul,limba e incarcata albicioasa.ce alimente sunt permise analizele mi-au iesit bune(hemoleucograma completa si examen lingual si exudat)

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/ce-aspecte-arata-limba-despre-sanatatea-intregului-corpi_14686

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna seara. Aveti nevoie de tot ce inseamna vitamina C in alimentatie, cu grija pentru mucoasa stomacala: catina cu miere (!), fructe - mere, kiwi, citrice - fara lactate, fara carne, fara dulciuri.

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

plus terapia cu drojdie de bere!