Cum scapam de mucusul din gat?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de mama de bebelus cu 12 ani in urma.

Va rog sa-mi spuneti cum putem scapa de mucusul din gat!Am o feitita de 3 luni si jumatate si de vreo 2 zile are mucus in gat.Nu este racita.Pe nasuc respira foarte bine, insa cand este agitata si respira pe gura se aude un harait.La ulimul control, medicul pediatru mi-a spus ca la plamani nu are nimic.Va rog sa-mi spuneti un tratament naturist.Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr.Marcovici Tamara

acum 12 ani

Buna seara. Este posibil sa fie vorba despre secretii la nivelul nazofaringelui. Puteti instila la nivelul foselor nazale ser fiziologic (cate 1-2 pic in fiecare narina) si ulterior sa tentati aspirarea acestora. In cazul persistentei simptomelor, consultati medicul. Sanatate.