cum sa slabeasca un copil de 12 ani

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de membru306450 cu 8 ani in urma.

Buna ziua ! Am un baiat de 12 ani si jumatate .Este in echipa de fotbal, face3 antrenamente pe saptamana dar totusi este grasut. Antrenorul ii spune mereu sa slabeasca .Are 1 m si 59 cm si 53 kg .Mie ca parinte nu mi se pare ca mamanca atat de mult dae el se tot ingrasa .Cum ar trebui sa procedez ?

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 8 ani

Buna ziua! In primul rand trebuie sa fiti sigura ca, din punct de vedere endocrinologic, totul este in ordine - asta inseamna analize recomandate de medicul specialist; dupa aceea puteti discuta cu un nutritionist despre un regim adecvat.
Toate cele bune!