Cum sa aministresz ?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Utilizator11544320822 cu 5 ani in urma.

Buna ziua ma numesc Elena am 27 de ani si am doi copii gemeni fata si baiat ..... trec la subiect locuiesc in anglia uk de multi ani copii sunt nascuti aici nam fost in romania cu ei niciodata cu ei la medic si asa eu nu stiu cum sa aministrez fiului meu medicamente aici nu le dau alcv inafara de paracetamol .... pe langa asta fiul meu este dianosticat cu brosita asmata dar nu mi.au dezvoltat cum si ce dar cnva de acasa mia trms aerosol ,ser ,adrelarina si ventilon iar eu nu stiu cum sa le dau la copill are 12 kg si 2 ani 11 luni .... rog cum sa le aministrez copilului caci cei de aici nu prea ma ajuta ...

Raspunsuri (1)

Dr. Tamara Marcovici

acum 5 ani

Buna dimineata.
Medicamentele care va intereseaza se administreaza doar la recomandarea unui medic, in urma consultului. Ele pot avea si reactii adverse daca sunt administrate fara o evaluare anamnestico-clinica riguroasa a pacientului. Va sfatuiesc sa mergeti cu baiatul la medic in situatia in care are o exacerbare a bronsitei astmatiforme.