CUM POT SA FAC SA AM LAPTE LA PIEPT DE AJUNS

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de matei11 cu 14 ani in urma.

CUM POT SA FAC SA AM LAPTE LA PIEPT DE AJUNS PENTRU A ALAPTA ? AM O FETITA DE PATRU LUNI SI NU MANINCA DECAT PIEPT NU VREA BIBERON DE NICI UN FEL SI MI-A C-AM SCAZUT DIN CANTITATE SI O VAD CA NU SE SATURA. RECUNOSC I-AM MAI DAT SI SUPLIMENTE ADICA FRUCTE PISATE SI ALTELE CE POATE EA SA MANINCE SI CE ARE VOIE ,SI MPOATE DE ASTA MI-A SCAZUT LAPTELE.DAR VREAU SA REVINA DIN NOU,VA ROG SA MA AJUTATI...VA MULTUMESC..

Raspunsuri (6)

ionica

acum 14 ani

Buna matei11,

Pentru a avea o cantitate mai mare de lapte, trebuie sa consumi cat mai multe ceaiuri precum cel de soc sau cel de fenicul (acesta calmeaza si colicii), proteine, oua, fructe, legume si chiar si un pahar de bere (din cand in cand). Nu trebuie sa mananci mezeluri sau pateuri, afecteaza calitatea laptelui.

robert7291

acum 14 ani

trebuie sa bei foarte multe lichide. 5 litri nu e mult. si sa fie variate, supa de carne, lapte, ceai, compot. si sa te si alimentezi. lasa copilul sa suga cit mai mult timp, ore, daca trebuie.

ana maria

acum 14 ani

va multumesc pentru sfaturi am sa le pun in practica.....o zi buna tuturor.

anghel oana

acum 14 ani

ce pot manca in timpul alaptari si sa nu faca rau lu bebe

robert7291

acum 14 ani

trebuie sa bei foarte multe lichide 7-8 litri si sa te si alimentezi

tina

acum 10 ani

cu cat copilul sta la san mai mult cu atat se face lapte,si incearca ca la fiecare alaptat sa bei macar 2-3 pahare cu apa