Cum il pot ajuta sau poate scãpa de crizele sa spun asa.?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Plesca denisa cu un an in urma.

Buna! Am un bãiat de 2 ani jumate.
De mic copil cand se supara sau il durea ceva plângea fãrâ glas, se fãcea în toate culorile si se oprea doar daca il udai cu apã sau faceam ceva sa-i atragi atentia.. am fost cu el la doctor si mi-sa spus sa fac in asa fel încât sã-i fac pe plac, sa nu-l supar..
Dupa aceea sa inrãutãțit în mai rãu, adica cand se certa cu fratele lui de 4 ani sau îi mai lua jucãria sau altceva din mânã începea țipe si dupa aceea un plâns ce pe mine mã speria.
Incepea sã-i tremure mâinele si chiar si picioarele..acuma orice ar face îi tremura mâinele, a ramas asa sa zic cu problema asta.. as vrea sa stiu saca mai sunt cazuri si cum ati procedatm . Multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Psihologie-si-psihoterapie/de-ce-copilul-are-accese-de-furiei_9636