Cum aș putea diminua pofta de mâncare a fetiței mele?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Utilizator11599134022 cu 3 ani in urma.

Fetița are 20 de kg la 2 ani și 10 luni, mă îngrijorează acestă greutate, ce ma sfătuiți să fac?
Mănâncă foarte bine, nu am avut niciodată probleme în acest sens. Menționez ca nu mănânca dulciuri sau mâncăruri fast food, mănânca mâncare gătită, preferă pastele, supele și ciorbele de orice fel, cartofii și mămăliga cu brânză dulce și iaurt.
Am ajuns să ascund de ea pâinea în casă!
E înaltă, are deja peste 100 de cm înălțime, si e bine proportionata, dar totuși nu vreau să ajungă un copil obez!
Vă mulțumesc pentru un eventual răspuns!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul pediatru. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Cresterea-si-dezvoltarea-copiilor/cresterea-si-dezvoltarea-copilului-cand-este-cazul-sa-ne-ingrijorami_10989