Cucui ?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de studenta_26 cu un an in urma.

Bună ziua! Ce se poate face în cazul unui cucui de pe fruntea unei fetițe de 1 an și 4 luni, care nu s-a retras complet de 3 luni ? Din păcate , nu am intervenit de la început , crezând că s-a resorbit; după un timp am observat că la palpare, încă se mai simte umflat și tare. De atunci aplicăm arnica, hepatrombin, însă efectul nu e evident. Mai mult decât atât, în decursul acestor luni a avut ghinionul să se mai lovească (nu foarte sever) exact în același loc de 2-3 ori.

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Bună ziua, pentru siguranță poate duce pe fetiță la un medic neurolog, care probabil va recomanda o radiografie