Criza de nervi bebelusi 8 luni?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de StefaniaP cu un an in urma.

Nu înțeleg de ce are aceste crize, își strânge pumni și tremura de nervi. Dacă nu ii dau ce vrea sau dacă ii iau un obiect din mana are aceste crize și tipa și plange. Când o schimb de pampers se ridica de fund în sus ca și cum ar deranja.o ceva.

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Buna seara!
Este in perioada de eruptie dentara? Consuma dulciuri?
Cu cine sta acasa cand sunteti la serviciu? In afara de parinti, este in contact si cu alte persoane, eventual copii?
O expuneti la ecrane? Desene animate sau alte lucruri? Aveti in casa discutii in contradictoriu? I ati oferit mereu ce voia, chiar daca nu avea nevoie? Sunteti hiperprotectivi?
Acestea sunt cateva intrebari la care sa va raspundeti, in cazul in care medicul pediatru spune ca e totul ok
Toate cele bune!