Copilul tau se dezvolta normal?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Valentina Radulescu am o fetita de 6 luni care are 9.60 KG, este alimentata la san iar de la 5 luni si jumatate am inceput sa-i dau suc de fructe (mar, morcov) si legume pasate (morcov,pastarnac, telina, dovlecel) dar sunt cam ingrijorata de greutatea ei , poate ma putet-ti ajuta si pe mine cu vre-un sfat . va multumesc

Raspunsuri (2)

Mihai257

acum 16 ani

Buna, nu cred ca trebuie sa it faci griji, atunci cand copilul va incepe sa mearga aceste kg vor disparea ca prin minune. Am si eu o fetita de 8 luni cu o greutate de 9 kG, insa prieten mea din Luxemburg are o fetita de 6 luni si 9 kg, care mananca numai san caci nu a inceput diversificarea. Pupici

comentarii utilizatori

acum 16 ani

nepoata mea are 2ani si 10 luni si are 10 kg si ne rugam de ea tot timpul cu mancare si sintem disperati.