copilul refuza sa manace

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de DANIELA-MARIANA cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Numele meu este Daniela si am un baiat de 1 an si 7 luni si am probleme cu alimentatia de cand am inceput diversificarea (de la 6 luni).De atunci a facut mofturi in continuu la masa orice i-as da nu prea vrea sa accepte de buna voie ,am incercat toate posibilitatile sa il fac sa manance , i-am facut si analize si la 1 an si 3luni i-a iesit giardia am facut tratamentul si la repetarea analizei nu i-a mai iesit dar de mancat tot nu mananca ca sa nu mai spun ca nu accepta carne nici in ciorba nici facuta la cuptor, o mesteca putin si o scuipa , sincer am inceput sa disper pentru ca la varsta de 1an si 7 luni aproape nu are decat 9.8 kg.Ce ma sfatuiti sa fac in aceasta privinta caci rabdare am avut cu el am zis ca poate nu mananca din cauza dintisorilor, are gurita plina de dintisori si are si 3 masele , am zis asta vara ca din cauza caldurii , a trecut si vara si degeaba.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Pediatrul ce spune?

DANIELA-MARIANA

acum 12 ani

pediatrul mi-a dat sa ii repet analizele si sa ii dau fier vit c si extract de orz verde (chipurile face pofta de mancare dar nu a avut nici un efect)