copilul meu

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de mihaela vasile cu 13 ani in urma.

i-am facut baietelului meu David care are 5 luni o ecografie transfontanelara rezultatul a fost'''' mic revarsat subarahnoidian cu grosimea de 8 mm'''' va rog daca stie cineva sa-mi spuna cat este de grav si ce consecinte are chestia asta. trebuie sa evit ceva anume ii cresterea si ingrijirea lui pt a nu-i face rau? VA rog ajutati-ma cu un sfat.multumesc

Raspunsuri (5)

Csara

acum 13 ani

Bebelusul s-a lovit la cap in ultima perioada?

mihaela vasile

acum 13 ani

nu s-a lovit niciodata la cap.

adrian b

acum 10 ani

Buna Mihaela,
Si noi suntem in aceeasi situatie cu fetita noastra de 7.5luni, 9.4Kg,67.5cm inaltime.(PC=45cm).Noua ni s-a recomandat sa continuam cu Kinetoterapia.Cum se simte David?Ai avut ceva probleme din cauza asta?Te rog sa-mi raspunzi aici sau privat pe [email protected]. Multumesc si multa sanatate familiei.

alina serban

acum 10 ani

Buna seara,

AM si eu aceeasi problem ca si voi bebe s-a nascut prematur la 34 saptamani si scor apgar 4. La fel a fost diagnosticat cu la 7 luni cu revarsat subarahnoidian de 11 mm in coronara mijlocie.Doctorul Stamate ca la el am facut ecografia transfontaelara a spus ca nu sunt probleme ca o sa aiba doar capul mare.Va rog mult sa imi spune-ti cum au evoluat lucrurile la [email protected]

MembruMobileApp1485517225

acum 7 ani

Salut.
Am un baietel de 3.5 luni cu acelasi diagnostic ecografic (ecografie realizats de dr Stamate), mic revarsat subarahnoidian.
Copilul este dezvoltat motor si cognitiv, normal varstei.
Rog doamnele care am vazut ca ai postat acum ceva timp, sa imi spuna daca se poate, cum au evoluat copilasii si daca sunt ok in prezent.
Multumesc mult si va doresc multa sanatate tururor