Copilul meu a devenit apatic

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Elena805 cu 16 ani in urma.

Am un bebe de 5 luni, foarte vesel foarte jucaus, energic, insa de 2 zile este total schimbat, nu doarme noaptea el care doarme de cand avea o luna de la 23 pana la 8 dimineata, insa in timpul zilei este extremde mofturos, somnoros, apatic, lipsit de energie. Febra nu a facut, diaree n-a avut, nu vad nici un dintisor sa apara.. care poate fi explicatia. Medicul nostru pediatru e in concediu si nu raspunde la telefon. Nu m-am panicat inca dar nici mult nu mai este, nu vreau ca bebele meu sa aiba o problema si eu sa fiu incapabila sa o detectez la timp. Multumesc.

Raspunsuri (2)

acum 16 ani

Alina, du-te la camera de garda a unui spital de pediatrie, la Grigore Alexandrescu de exemplu. Sa i se faca un consult bebeului si eventual sa i se recolteze analize. Nu sta asa, ai dreptate, poate sa fie vorba de ceva.. o infectie in gat sau ceva care sa nu se vada la prima vedere...

luminita279

acum 15 ani

Eu cred ca daca ar fi fost o problema ar fi avut febra, diaree, ceea ce spui ca nu are. Poate fi si un dintisor care nu se vede iar gingia abia acum devine inflamata si nu-ti poti da seama. Eu cu fetita mea am patit asta la fiecare dintisor:era maraita, nu-i intram in voie, nu manca, nu dormea, iar dupa cateva zile vedeam gingiuta inflamata