Copil greu adaptabil?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Utilizator11592480349 cu 3 ani in urma.

Buna ziua,am o minune de baietel de aproape 3 ani,se dezvolta frumos,Putin Mai greoi in limbaj,in schimb stie tot ,intelege tot CE I se cere,foarte implicat in activitati ,chiar ii place SA participe la toate activitatile,chiar si cele de gospodarit si gradinarit,si bineintele in activitatile soecifice varstei lui,singura mea problema cu el Este,Este foarte reticent in a intra in spatiu noi,gen restaurant sau alte case,face o adevarata criza de plans,CE sfat imi puteti da?astept cu nerbdare raspunsul dumneavoastra,orice sfat Este binevenit in Al ajuta in vreun fel.multumesc frumos

Raspunsuri (3)

Psih. Stefania Budacu

acum 3 ani

Buna ziua, datele pe care le oferiti sunt prea putine pentru a putea primi un raspuns cert. Depinde de felul in care a fost crescut, daca a asistat la evenimente ciudate sau mai putin placute, daca s-a simtit agresat intr-o alta casa etc.
Daca doriti sa discutam ma puteti contacta la numarul de telefon afisat, sau la adresa de mail de adresa_web_filtrata , stef.budacu
Toate cele bune!

Utilizator11592480349

acum 3 ani

Nu se Pune problema de asa ceva,dimpotriva,singura problema a fost CA nu prea a avut persoane in preajma,noi train in Anglia si singurele persoane cu care a stat au fost :soacra mea,eu si tatal,si nici posibilitatea de a merge in vizite nu a avut.doar in parc si cam atata.acum cipilul se afla in Romania si Este greu SA se adapteze la spatiu noi!

Utilizator11594045097

acum 3 ani

Buna seara doamna dr! Si eu am o problema asemanatoare cu fetita mea . Are 2 anisori si este foarte retrasa, a asistat intr-adevar la certuri in familie cand era de 7-8 luni . Este foarte retrasa, cand mergem in parc ea niciodata nu vrea in leagan sau in altceva , se joaca doar cu nisip. Noi traim in Irlanda de cand avea 4 luni , doar noi parintii ei si cealalta fetita a noastra de 4 ani . Alta problema , vorbeste foarte putine cuvinte si nu prea are contact cu alte persoane , am tot crezut ca are autism .. Credeti ca este vorba de asa ceva ? Sunt foarte ingrijorata astept raspunsul dvs ! Va multumesc !!