Copil 2 ani greata?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Utilizator11544876070 cu 5 ani in urma.

Buna. Copilul meu in varsta de 2 ani a avut saptamana trecuta tratament cu antibiotic pt puroi in gat. Dupa tratament am fost la consult si mi-a spus dr ca e bine,i-a trecut. Insa de atunci nu exista zi in care sa nu i se faca greata din senin de vreo 3-4 ori. Nu imi pot da seama din ce cauza...nu mananca nimic in acele momente. Se joaca si brusc pune mana la nas apoi la gura ca i se face greata. Isi revine dupa cateva secunde. De la ce e si ce as putea face? Mentionez ca a facut si aerosol cu fluimucil si dexa

Raspunsuri (1)

Dr. Tamara Marcovici

acum 5 ani

Buna ziua.
Este posibil sa aiba secretii pe peretele posterior al faringelui care sa-i provoace aceasta senzatie. Recomand consult ORL. Multa sanatate!