Copii care au picioarele strambe !

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de GHIURTU cu 15 ani in urma.

Copilul meu are un an si 9 luni si are picioarele strambe, altfel e foarte bine dezvoltat si sanatos. Ce ar trebui sa fac ?

Raspunsuri (3)

gabriela618

acum 15 ani

NIMIC:))).Asa a fost fetita noastra care are 8 ani si ca nebunii am cerut medicului de fam trimitere la ortoped.Care a "observat"ca are si un semiplatfus.Ne-am inscris intr-un programla un medic care venea din bucuresti,la sibiu, noi fiind din medias>Ne-a costat mult si ne-au dat talonete in papucei pt cva ,zicea el tot din cauza asta are picioarele strambe.Erau adevarate paranteze:))).am cumparat talonetele si trebuiau schimbate la 3 lunile-a purtat 0 luna iar noi am plecat in germania si a ramas cu bunicii.Ei le-au aruncat si nu au mai facut altele caci vedeau ca e o p***ae.Acum Andreea e ixata :)))
si nu din cauza talonetelor ci pt ca asa e ea iar unii copii mici sint f cracanati:))).Stai relax ca e ok

loredana10111355

acum 15 ani

Daca copilul merge si este bine dezvoltat atunci nu cred ca trebuie sa-ti faci griji. Pentru linistea ta poti merge si la un ortoped, dar ai grija ca sunt multi "zelosi" care recomanda operatii inutile.

Maria Mirela113011

acum 15 ani

vezi sa nu aiba lipsa de fier.