constipatia

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de eu mama .ro cu 12 ani in urma.

buna ziua.amun baietel de 6 luni si cam de cand am inceput sai dau sa manance se duce afara cam la 3 zile si atunci ajutat cu supozitorul.ce trebuie sa fac ca i-am mai schimbat sisi din mancare dar tot asa.

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Cresteti cantitatea de pulpa de fructe si suc de fructe,si mai tarziu adaugati in lapte zeama de fulgi de ovaz pentru bebe ( de la farmacie sau de la raionul de fainoase al magazinelor

iulia

acum 12 ani

ceai de fenicul de la Humana, cu tot felul de combinatii( chimen si anason, etc) Am al doilea copil, un bebe de 8 luni si asa am scapat de constipatia pe care o avea din prima luna.bea 200 ml de ceai pe zi.