colecist

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de ana maria84119342 cu 15 ani in urma.

am o fetita de 1 an si 9 luni care a fost diagnosticata cu malformatie congenitala de colecist- marit excesiv.Pana acum totul a fost ok pana intr-o zi cand a mancat ceva rau si a facut o criza biliara de o saptamana cu dureri abdominale, lipsa pofta de mancare.Dupa regim si-a mai revenit un pic.As vrea sa stiu daca acest diagnostic pp o viata anormala alimentara, daca poate fi facut si altceva in afara de regim alimentar.Daca copilul meu poate avea o viata normala si daca da ce treb sa fac.

Raspunsuri (1)

andrei178

acum 15 ani

Cel mai bine te duci cu fetita la un gastroenterolog, stie cel mai bine "tabloul complet" al situatiei si ce trebuie sa faci exact. Sigur poate avea o viata absolut normala daca tu ai grija de ea. Numai Bine!