Cine mă poate ajuta cu recomadare de tratament si sau investigatii pentru incontinentă fecala la co?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de IOAN cu un an in urma.

incontinenta fecala. Copil de opt ani de o perioada de timp nu reuseste sa simtă cand face caca . Am vorbit serios cu el, nu este lenes, acuza in paralel spre seara dureri la un picior si carcei.

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum un an

Bună seara, ar fi bine copilul să fie văzut de un neurolog și de un gastroenterolog . Dacă toate analizele sunt bune, adică toate investigațiile, recomand să vă adresați unui psihoterapeut specializat în psihoterapie cognitiv comportamentala
Toate cele bune!