celule mari imature rezultatul este 6.90 ce inseamna acest lucru?

Cresterea si dezvoltarea copiilor Dereglare hormonala de crestere la copii si adolescenti

Postata de Marina37 cu 7 ani in urma.

Buna seara ma numesc Gheta Aurel am 48 de ani am facut o serie de analize iar acesta analiza a iesit la celule mari imature 6.90 si as dori sa stiu ce inseamna iar colesterolul 250. va multumesc frumos

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 7 ani

Buna ziua, Gheta Aurel! Pot raspunde doar la intrebarea legata de colesterol: valoarea e mai mare decat aceea maxima admisa ca fiind acceptabila, in medicina; in principiu, aceasta inseamna: daca folositi in alimentatie sare fina, renuntati la ea si consumati sare de mare (se gaseste in comert); renuntati la grasimi animale, carne grasa de porc, dulciuri rafinate, prajituri; protejati-va ficatul pe cai naturale (compot de sfecla, ceai de armurariu, tincturi); aveti grija la stres, respectati un program de masa si de somn! De asemeni, puteti aplica si tratamentul cu seminte de mustar, tot pentru normalizarea colesterolului - il gasiti pe internet. Sanatate!