ceai de tei

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de roberta66 cu 12 ani in urma.

este bun ceaiul de tei la copii de 5 ani pt tusa?cate ceaiuri poate sa bea pe zii?sau ce alte ceaiuri pot sai dau?

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Ceaiul de tei este un ceai emolient si bun pentru orice raceala la copii cu rinofaringita sau bronsita ,la temperatura suportabila, chiar si pentru gargara. Pentru tuse ,la orice farmacie obisnuita sau naturista exista si alte ciaiuri .

ghevalt oana

acum 12 ani

este adevarat ca ceaiul de tei ataca inima la copiii de 1 an si 8 luni?

teleuca andreea

acum 12 ani

este bun ceaiul de tei la sugari?