ce se intampla?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de sella cu 13 ani in urma.

Am un baietel de 9luni jumatate,sanatos,nascut natural daca asta conteaza,a luat foarte bine in greutate,mananca foarte bine,totul este foarte bine in cel priveste.Doar ca de aproximativ o saptamana am observat ca din cand in cand scutura din cap stanga dreapta vizibil.Nu pare sa-l deranjeze dar ma ingrijoreaza pe mine,am anuntat medicul care a spus ca e posibil un gest de joaca.OARE?Ce poate fi?Cui tre sa ma adresez?Sa ma ingrijorez sau sa mai astept sa vad daca persista in timp?Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 13 ani

Va recomand un consult la neurolog si la un medic ORL. Acest scuturat nu este normal si poate ascunde ceva. Daca medicul va spune ca totul este ok, cu atat mai bine. Dar mai bine mergeti cu copilul cat de repede la consult.