ce sa fie?ajutorrrrrrrrrrrr

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de stela-stela cu 12 ani in urma.

buna seara.ce semnifica durerea de picioare la copii de 5 ani?insotite de cap de burta de stomac dar cateodata nu intodeauna.astept raspuns urgent

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Examenul fizic efectuat de medicul pediatru poate indica investigatii suplimentare. Durerea de picioare este o exprimare vaga( poate coapsa, gamba, piciorul), descrieti durerea.

stela-stela

acum 12 ani

o doare piciorul de la genunchi in jos.......imi e frica sa nu fie ceva grav

cristina1393

acum 12 ani

trebuie sa_i faci niste analize sa vezi daca totul e ok,
fiica mea a fost diagnosticata cu artrita juvenila la varsta de 6 ani dar durerile de genunchi incepusera de la patru ani, anul acesta i s-a descoperit apa la genunchi la ecografie, poate sa nu fie nimic dar cel mai bine investigheaza, mama e cel mai bun pediatru