ce poate fi??

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de andreea1979 cu 12 ani in urma.

buna ziua , sunt o mama disperata, nu stiu unde sa merg si cui sa ma adresez, am o fetita de 1an si 2luni si acum o zi am depistat ceva in talpa piciorului dr, ceva care in prima faza zici ca e un fir de par sub piele, dar surprinzator acel fir de par se misca nu mai e in acelas loc... o fi vre un vierme???de unde si cum sa intre sib piele. multumesc

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Mergeti la medicul copilului sa vada si sa palpeze zona.respectiva.

andreea1979

acum 12 ani

buna ziua, am fost la un medic dermatolog de copii si nici dansa nu a stiut ce raspuns sa mi dea( cauza nedeterminata), ea in cei 27 ani de activitate nu a intalnit asa ceva si nu e de competenta ei, dar in schimb mi-a dat un unguent sa ii dau fetei 12 zile, masaj si sa revin, danu ii trece(dispare) mai vedem

Dara

acum 12 ani

Adica esti speriata si nu te-ai dus imediat la doctor? Ce fel de spaima este si asta? Du-te la dr, mai ales daca zici ca se vede si se misca. Vrei sa dispara in organism?

Eduali

acum 12 ani

Buna ziua! Eu as recomanda sa mergeti la un medic chirurg pediatru mai ales ca este sub piele, si din cate inteleg nu e de competenta dermatologiei. Sanatate multa!