buna ziua

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de daniela361118643 cu 15 ani in urma.

am o fetita de 3 ani si acum cateva zile a cazut in casa si s-a lovit cu capul de gresie. A lesinat cateva secunde dar si-a revenit si am mers cu ia de urgenta la spital. ne-a internat iar a doua zi i s-a facut un tomograf iar rezultatul a iesit normal. fetita se comporta normal ca pana acum se joaca , este la fel de activa. vreua sa stiu daca trebuie sa-i fac si alte analize , cat de sigur este tomograful? trebuie sa-mi fac griji?

Raspunsuri (2)

vlad26

acum 15 ani

Ar trebui sa ii monitorizati comportamentul si reactiile in urmatoarele 2 saptamani. Daca observati tremuraturi, febra sau alte reactii neobisnuite, mergeti neaparat la neurolog. In principiu, tomograful ar fi destul de sigur.

adriana36106933

acum 15 ani

daca la tomograf nu a iesit nimic nu cred ca e cazul sa va faceti griji.Mai urmariti-o o perioada daca acuza dureri de cap ,ameteli sau tulburari de vedere.Eu sper sa nu mai apara nimic.Sanatate!