Buna ziua. Ma numesc Alex. Am o problema cu ganglionii inghinali de cateva luni. De ce ma dor ?

Cresterea si dezvoltarea copiilor Dereglare hormonala de crestere la copii si adolescenti

Postata de Utilizator21545723338 cu 5 ani in urma.

Fac fotbal de performanta si mentionez ca ma dor la efort. Am luat tratamente cu antivirale, antibiotice, antiinflamatoare, creme. Inca nu s-au retras. Am facut rmn, ecografie, analize de sange. Rezultatele sunt: adenopatie bilaterala inghinala. Ati mai intampinat aceasta problema? Cum ati rezolvat-o? Ce sa fac?

Raspunsuri (1)

Psih. Stefania Budacu

acum 5 ani

Buna ziua si Craciun Binecuvantat!
Iti recomand sa intri in observatia unui medic internist care sa iti indrume investigatiile si analizele. Totodata, iti recomand analize pentru boli autoimune - specialistul va sti ce sa caute. Daca tot nu rezolvi (in Bucuresti), recomand reluarea investigatiilor in Turcia sau cauta Medisracenter (Israel). Sanatate si toate cele bune!