boli pulmonare

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de laurentiu106 cu 15 ani in urma.

am o fetita de 7 ani si la un control medical din cauza unei bronsite i s-a facut IDR care a fost destul de mare. Am inceput un tratament preventiv care va dura mai mult. Va rog sa-mi spuneti daca cineva a mai avut asemenea probleme.va multumesc.

Raspunsuri (3)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Din cate stiu ar trebui facuta o ecografie, pentru a vedea cat de grava este afectiunea

Natalia25118972

acum 15 ani

asta am patit si eu cu mult timp in urma!acum am 27 de ani!!tr facuta o radiografie!daca se vede ceva bine daca nu , nu luati tratament numai pt ca IDR-ul este mare!!

maria

acum 13 ani

am vazut cu intarziere ingrijorarea ta dar iti voi raspunde acum, eu am o fetita de 7 ani la una dintre raceli mai puternice i s-a facit un IDR care a iesit mare, medicul mi-a spus ca este suspecta de TBC a fost groazini nu am vrut sa accept acest diagnostic am trecut prin clipe groaznice am umblat din spita in spital pana mi-am luat copilul si am plecat la Bucuresti la Institutul Marius Nasta, acolo am intilnit un medic care m-a lamurit ca nu este TBC, i-a facut bronhoscopie sa vada daca exista acel baccil a iesit negativ, copilul avea o infectie la plamini in urma racelilor ne tratate corespunzator, adica ii dadeam ce imi dadea medicul pediatru, la acel spital ia facut teste de imunitate la care s-a reyultate ca avea mici dificente drept urmare am facut copilul bine si nu a mai racit niciodata va sfatuiesc sa ii faceti o radiografie pulmonara daca IDR este mare, suuces