boli ale copiilor

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de ungureanu3 cu 15 ani in urma.

am un baietel de 2 ani care a facut o amigdalita combinata cu o afta bucala urata. ulterior amigdalita a scazut in intensitate, dar afta a ramas si este atat de dureroasa pt el incat nici apa nu poate sa bea cata ar trebui. ma puteti ajuta cu un sfat? Multumesc.

Raspunsuri (3)

carmen658

acum 15 ani

Buna Nick,
Ar fii bine totusi sa mergi cu baietelul la un medic sa-l consulte, mai ales ca este asa de micut. Eu cunosc un tratament cu Urgo Afte care este indicat atat in tratamentul aftelor usoare, cat si al ranilor minore ale mucoasei bucale.
Urgo Afte este un filmogel ce formeaza o pelicula subtire pe mucoasa bucala. Filmul astfel format: protejeaza rana de agresiunile externe (alimente, dantura, aparate dentare, etc.), inlatura durerea rapid si pe termen lung , favorizeaza vindecarea si este rezistent la apa si alimente. Iti doresc multa sanatate.

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Pt afte se poate folosi tinctura de propolis dar aceasta ustura f rau si copilul este prea mis pentru a suporta, te sfatuiesc sa mergi la un doctor
Sanatate multa

RALUCA29

acum 15 ani

glicerina boraxata, badijonaj - se gaseste la farmacie, va poate prescrie si medicul.