Bebe sa constipat de la lapte?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Andreea cu un an in urma.

Bună ziua o întrebare am un băiețel de 9 luni și de când sa născut iam dat lapte praf NaN opti pro 1 după 6 luni iam dat 2NaN opti pro dar copilul a început să vomite ,mai mult ca de obicei,medicul de familie mi recomandat sai dai lapte praf NAN 2 confortis și copilul a fost ok 3 lui a început să-mi fc diaree 2,3 zile la rand am ajuns cu el la spital ca să dezitratat bebe și nu iam mai făt nan deloc iam luat Zuzu albastru de 1,5 grăsimi dar bebe nu se satura din 250 g cam la 2 ore lui era foame din nou și el mai și manca asa câte cva adică puțin din toate iam luat zuzu rosu cu 3,50 grăsimi dar astăzi mi sa constipat ce sa fc sai introduc laptele praf iara și sai dau alt cva...adică alt tip de lapte praf

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Constipatia-si-diareea-copilului/cele-mai-bune-remedii-pentru-constipatia-bebelusilor_17895