bebe 4 luni a cazut din pat

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de danutza21 cu 9 ani in urma.

va rog sa ma ajutati si pe mine bebelusul meu are 4 luni si o saptamana l-am luat pe la 4 dimineata lanaga mine pentru ca el se trezeste si papa si am zis ca e mai bine asa ca oricum eram singurei si eu am grija daca e cu mine in pat...spre dimineata pe la 6 mam dus la toaleta iar bebe dormea l-am inconjurat cu perne dar el in fractiune de 1 minut cat a durat la mine a cazut si l am auzit plangand... m-am dus repede la el era cu fata in sus plangea..dar a cazut pe gresie:(((.. l am dus repede afara si intr-un minut sa linistit nu a vomitat...dupa si a revenit la normal l-am pipait peste tot si nu are nici un cucui si nici o umflatura.. din cate am auzit sa nu il lasam sa doarma..dar el e mic si trebuie sa isi faca somnul...mentionez ca de la cazatura a trecut 48 de ore baiatul se invarte, rade isi tine capul in sus atat ca nah e mofturos cateodata in timpul zilei pentru ca ii este somnic..mananca si doarme?? sa ma ingrijorez?? va rog sa imi raspundeti ca sunt foarte ingrijorata chiar daca veti crede ca sunt o mama denaturata si tot ce doriti...de cand a cazut nu reusesc nici sa dorm nici sa mananc...va rog ajutatima:(

Raspunsuri (2)

esiulia14

acum 9 ani

Mai multa atentie data viitoare;poate ai un patut in care pui copilul;si bebe al meu dormea cu mine,dar si cu tati;daca plecam eu ramanea tatal lui cu el;cred ca nu a patit nimic grav de data asta;nu cred ca e parinte care sa nu fi trecut prin peripetii din astea

mihaela

acum 8 ani

Am vazut ca e postata de mult intrebarea, dar poate fi util raspunsul altor parinti. Fuguta la spital! Nu asteptati! Copilul trebuie verificat de un medic, fiindca repercursiunile pot aparea si in timp! Cum puteti sta acasa?! Cel mai important lucru trebuie sa fie sanatatea copilului!