bebe 11 luni

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de MARIA LAURA1 cu 15 ani in urma.

Am fost la doctor pentru ca tuseste noaptea. Numai noaptea, in somn. Tuseste, iar aseara a tusit atat de rau ca a varsat. In cursul zilei nu tuseste deloc. Nu face temperatura, nu i s-a modificat scaunul, nu este palid, doar tuseste, atat!!! Asa ca am mers la doctor, l-a consultat, mi-a spus ca are putin rosu in gat si mi-a dat reteta, exact ce ma asteptam: cexyl (pentru ca e alergic la amoxicilina), nurofen si eurespal. Mai am o fetita de 4 ani si 6 luni si de cate ori a fost racita sau avea o tuse, acelasi tratament intotdeauna. De ce sar medicii atat de repede cu antibiotice si astfel de medicamente? De ce nu ne spun sa ii facem un ceai, sa ii dam un sirop pe baza de plante, un masaj, ceva mai natural. M-am saturat ca de cate ori merg la un medic, indiferent ca este medicul de familie, un medic de la spital, de la urgente, sau un medic pediatru, sa primesc intotdeauna acelasi tratament, pe care l-am invatat pe de rost.

Raspunsuri (2)

MARIA LAURA1

acum 15 ani

Am fost la doctor pentru ca tuseste noaptea. Numai noaptea, in somn. Tuseste, iar aseara a tusit atat de rau ca a varsat. In cursul zilei nu tuseste deloc. Nu face temperatura, nu i s-a modificat scaunul, nu este palid, doar tuseste, atat!!! Asa ca am mers la doctor, l-a consultat, mi-a spus ca are putin rosu in gat si mi-a dat reteta, exact ce ma asteptam: cexyl (pentru ca e alergic la amoxicilina), nurofen si eurespal. Mai am o fetita de 4 ani si 6 luni si de cate ori a fost racita sau avea o tuse, acelasi tratament intotdeauna. De ce sar medicii atat de repede cu antibiotice si astfel de medicamente? De ce nu ne spun sa ii facem un ceai, sa ii dam un sirop pe baza de plante, un masaj, ceva mai natural. M-am saturat ca de cate ori merg la un medic, indiferent ca este medicul de familie, un medic de la spital, de la urgente, sau un medic pediatru, sa primesc intotdeauna acelasi tratament, pe care l-am invatat pe de rost.

anonim

acum 12 ani

Raspunsul pentru dvs. de pe acest site este ca si in cazul tratamentelor date de medici, acelasi: NEPASARE.