bebe 1 an

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de popescu7998614 cu 13 ani in urma.

buna ziua.bebelusul meu are 1 an iar la 10 luni a facut primi pasi singur iar acum la 1 an face doar cativa pasi singur si se anpiedica iar asta din cauza ca mrg pe varfetele picioarelor si nu are echilibru.cum as putea sa-l ajut sa nu mai mearga pe varfete?multumesc

Raspunsuri (2)

gaidasandreea

acum 13 ani

Poti incerca prin kinetoterapie,stiu un medic foarte bun care face kinetoterapie la o clinica in Iancului.Iti dau nr de tel de acolo si iti faci o programare il vede si poate il ajuta.021.252.35.35
Dr. se numeste Vlaicu Mirela

Multa sanatate pt micut

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Multi bebelusi la inceput merg pe varfuri, este ceva normal, nu patologic.Cu rabdare sprijinit, treptat,treptatat va merge ,iar mersul pe varfuri va dispare. Stati de vorba in acest sens si cu medicul pediatru , care a vazut multi bebe incercand sa faca primii pasi.