Baita la bebelusi

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Roxana189120129 cu 15 ani in urma.

Am o fetita de 5 saptamani si ii fac baie zilnic.Imi poate spune cineva cat de des trebuie facuta baie la bebelusi?Pentru ca pe unele site-uri am citit ca trebuie o data sau de 2 ori pe saptamana, dar nu specifica exact la ce varsta a bebelusului

Raspunsuri (6)

Roxana189120129

acum 15 ani

Am o fetita de 5 saptamani si ii fac baie zilnic.Imi poate spune cineva cat de des trebuie facuta baie la bebelusi?Pentru ca pe unele site-uri am citit ca trebuie o data sau de 2 ori pe saptamana, dar nu specifica exact la ce varsta a bebelusului

Dorina6899908

acum 15 ani

Pana la 3 luni se face in fiecare seara, dupa ii poti face un program la 2-3 zile.

crina47

acum 15 ani

Buna,Olimpia,am o fetita de 7 luni.Pana la 6 saptamani i-am facut baita zilnic la recomandarea medicului,iar de la 6 sapt am inceput sa-i fac baita tot la 2 zile si zilnic doar daca era cazul,iar de la 3 luni ii poti face baita o data la 3 zile.

Elena28266563

acum 15 ani

avem trei ani si facem baita in fiecare seara. voi, adultii, nu faceti dus in fiecare seara?

LAURENTIU18119921

acum 15 ani

olimpia...
nu cred ca exista o regula a baitei..
dar cel mai igienic pt bebita ar fi cel putin la 2 zile..
maya mea a crescut si acum o spal la 2 zile,inainte zilnic,transpira foarte mult si mai ales ca sub gatulet se strang tot felul de scame si toate cele...eu voi continua si cand va creste sa o slap cel putin la 2 zile..mi se pare destul de corect..

mihaela vasile

acum 13 ani

David al meu are 5 luni si ii fac baita o zi da una nu.