B Complex+Magneziu Kids

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Iustinian151937 cu 14 ani in urma.

Ce imi puteti spune despre FITERMAN PHARMA si produsele lor?
In mod special despre B Complex+Magneziu Kids...modul de administrare se pare ca este o lingurita / zi pentru copii cu varsta intre 1-3 ani, dar nu este specificat nimic legat de orele la care trebuie administrat si nici legat de masa.....inainte sau dupa?....
Multumesc

Raspunsuri (3)

IonVasile

acum 14 ani

Eu va recomand sa nu ii dati copilului medicamente, fie ele si naturiste, decat dupa ce discutati cu pediatrul sau cel putin in urma unor analize. Copilul dvs. are lipsa de vitamina b sau magneziu...?

Cristina

acum 12 ani

mi s-a spus ca trebuie dat dupa masa.
Adica nu conteaza cat de putin mananca dar trebuie sa aiba ceva in stomac

Pricop Ioana

acum 11 ani

Buna ziua ! Am un copil de 8 ani si nu stiu ce sa ma fac cu el .Este mai agitat,si as vrea sa stiu daca pot sa ii dau complexul de vitamina b,cu magneziu sau fara.Pofta de mincare are,este dezvoltat normal,nu are probleme cu somnul,vitamine i-am dat doar in cazuri exceptionale,de aceea intreb daca complexul de vitamine b il ajuta.Va multumesc