ambroxol la copil de 4 luni

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de laura_simona cu 13 ani in urma.

cum se administreaza ambroxolul la un copil de 4 luni? multumesc

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Pentru Simona , Bună ziua,
Ambroxol este sinpnim cu Mucosolvan ,pentru fluidificarea secreţiilor din afecţiunile respiratorii. La copii sub vârsta de 1 an se administrează de 3 x 5 - 6 picături pe zi;
între 1 şi 2 ani de 3 ori câte 1o picături iar între 2 si 5 ani , de 3 x 15 picături pe zi
Cu sănătate Dr. Emil Otesteanu

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Vă rog, corectaţi cuvântul al 3-lea din rândul 2 astfel : sinonim În loc de sinpnim ( deci se înlocuieste litera p cu litera o ) Cu scuze pentru greşeala de dactilografiere.
Dr. Otesteanu

laura_simona

acum 13 ani

va multumesc mult, domnule doctor

RALUCA

acum un an

Bună ziua! Se poate înlocui Ambroxolul picăturile cu Ambroxol sirop? (Pentru un bebe de 4 luni) Nu găsim decât varianta sirop