Am o fetita de 8 luni care nu mai bea lapte și nu mai vrea sa tragă din sticluță.

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de daniela codoban cu 10 ani in urma.

Hallo. Am o fetita de 8 luni și nu mai vrea sa bea cu sticluță nimica,orice ias da,lapte,ceai,suc sau apa... Egal ce e nu vrea sa bea cu sticluță,dacă ii dau cu paharu,linguriță sau seringa de la nurofen atunci bea dar înafara de lapte, laptele nu îl mai bea deloc nici asa.(eu nu am alăptat deloc, lapte praf iam dat de la naștere.Milsan ii dau) De vreo 2saptamani tot asa e.am crezut ca o doare gatul dar mâncare mănâncă orice ii dau.eu am început sa ii dau mancare de la 4 luni. M-am mai gândit ca ii puturoasa și nu mai vrea sa tragă din biberon. ce sa fac? E problema ca nu mai vrea sa bea laptele praf? Va mulțumesc.

Raspunsuri (4)

lapte

acum 10 ani

Si de ce nu asculti de copil ? Copilul stie instinctiv ce ii face bine si ce nu. Dupa 8 luni copii nu mai au nevoie de lapte, nici macar de cel natural de san ! Daca este lapte praf, cu atat mai bine ca il refuza, caci este o porcarie 99 chimicala cu ceva lapte praf in el.
NU mai dati lapte la copil daca il refuza !

daniela codoban

acum 10 ani

Vă mulțumesc pentru ca mi-ati răspuns asa repede... Și mulțumesc de informații.... miau fost utile...... Voi urma sfatul.

Sanatate

acum 10 ani

Despre laptele praf:
http://s*****a/t44-laptele-praf-un-cocktail-toxic-cu-efecte-daunatoare

daniela codoban

acum 10 ani

Ok și acum ce sa fac.
Noaptea mi se trezește și plânge de foame.. Ce sa ii dau? Din sticluță nu vrea sa bea nimic.este ok dacă ii dau lapte cu orez sau cu gris noaptea? Pe la 3noaptea și pe la 6 dimineață cam asa se trezește.dar nu totdeauna, ii când se trezește doar odată.
Va mulțumesc.