Am o durere in piept?

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de Utilizator11618509214 cu 3 ani in urma.

Buna ziua, am 48ani nu mă stiu cu boli dar astăzi ma tine o durere in piept , ce ar putea fi/Ce ar trebui sa fac ???

Raspunsuri (2)

Psihoterapeut Roxana Patrascu

acum 3 ani

Buna ziua,
Durerea in piept, daca nu este asociata si cu alte simptome, ar putea fi cauzata de un junghi intercostal aparut pe fondul stresului, al starii de oboseala acumulata, al incordarii sau tensionarii musculaturii si care ar trebui sa treaca destul de repede.
Faptul ca nu va stiti cu probleme de sanatate, este de bine. Totusi, recomandat ar fi sa luati legatura cu medicul de familie/ medicul generalist si sa va asiguratati ca totul este in regula. Este mai bine sa preveniti sau sa tratati o afectiune din stadiile incipiente.

Sanatate si o zi buna,

Utilizator11618509214

acum 3 ani

Mulțumesc!