alaptarea

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de eu mama .ro cu 12 ani in urma.

buna dimineata..am baietelul de 6 luni si ìi dau san ,dar de asta noapte la sanul stang sa format o gheandola de marimea unui ou si ma si doare.acum dimineata iam dat sa manance din sanul drept ..ce poate sa fie ca sant foarte ingrijorata

Raspunsuri (6)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Mulggeti laptele din acest san si-l aruncati si mergeti imediat la medicul de familie sau un chirurg sa va examineze sanul bolnav.

eu mama .ro

acum 12 ani

dar di sanul drep po sa-l alaptez

eu mama .ro

acum 12 ani

dar din sanul drept pot sai dau fara probleme

veronica

acum 12 ani

dar pana ajung la doctor pot sai dau sa manance din sanul drept..ca nu as vrea sa-l intarc daca nar fi nimic grav...........sau canalele sanului se pot si bloca...ca de cand mi-am tras laptele sa p***at sanul

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Puteti sa-i dati sa suga din celalalt san iar pe cel bolnav il mulgeti (usor) pentru a intretine secretia lactata. Consultul poate preciza ce este acolo (local) ce sa faceti in continuare. Sa speram sa fie o simpla blocare a unui cala galactofor. Sanatate

eu mama .ro

acum 12 ani

va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns..ca ma-m mai linistit putin, pana o sa ajung la un consult. sa vad de ce e vorba.sanatate si numai bine