alaptarea

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de eu mama .ro cu 12 ani in urma.

buna ziua.eu alaptez de 6 luni ,beau o cafea cu cofeina si una fara cofeina.poate cauza vreo problema copilului in acest caz

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Un consum moderat de cofeină nu daunează copilului alăptat (este indicat un consum de maxim 300 de miligrame de cofeina pe zi deoarece un consum exagerat poate induce copilului o stare de agitaţie şi insomnie).