ACTIMEL LA COPIL DE 1 AN SI 3 LUNI

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de alina lavinia123130 cu 12 ani in urma.

AS DORI SA INTREB CAT TIMP AR TREBUI SA DAU LA COPIL ACTIMEL(ARE VARSTA DE 1 AN SI 3 LUNI) IN FIECARE ZI PRIMESTE 1 ACTIMEL
POT SA DAU O PERIOADA MAI MARE DE TIMP SAU O LUNA SI MA OPRESC?

Raspunsuri (2)

Bianca

acum 12 ani

Toti medicii pediatri pe care i-am intrebat mi-au spus sa nu ii dau copilului actimel sau activia,eram f ingrijorata dupa ce am gasit un articol pe internet care spunea ca respectiva companie foloseste niste organisme modificate genetic pt a trece de stomac in intestin vii si de fapt acele organisme se gasesc in flora vaginala si nu in flora intestinala,practic iti inlocuieste flora intestinala cu flora vaginala.Nu vreau sa te sperii daca o sa cauti articolul o sa il gasesti pe net.De aceea nu mai au voie sa spuna in reclamele lor de bifidus esensis si nu mai stiu ce foloseau ei.mie mi-au recomandat iaurtul simplu de la muller,fara fructe doar daca vreau sa ii pun eu fructe

acum 12 ani

Scuze ,dar produsele de la Danone,cu riscul de a face reclama ,sunt recunoscute pentru faptul ca pot duce la aparitia gastroenterocolitelor,care sunt tare "urate".Sunt multe alte firme care au iaurturi bune pt copilasii nostri.