ACCIDENTUL VASCULAR ICHEMIC URMAT DE HEMIPAREZA STINGA LA O FETITA DE UN AN SI O LUNA

Cresterea si dezvoltarea copiilor

Postata de elena577134205 cu 15 ani in urma.

BUNA ,SINT O MAMICA CARE INCA MAI CAUT RAPUNSURI PENTRU CEEA CE DENISA A INTIMPINAT LA NUMAI UN ANISOR DE VIATA SI ANUME ACEST ACCIDENT VASCULAR CU HEMIPAREZA STINGA,PENTRU MOMENT DESI STAREA EI ESTE AMELIORATA NU AM AFLAT CAUZA CONCRETA DE LA MEDICI SI MAI MULT INTRE INDICATIILE MEDICAMENTOASE A FOST INTRODUSA SI ASPIRINA.AM FOST CU EA LA OBREGIA INTERNATA IAR ACUM LUNA DE LUNA FACEM RECUPERARE.SINCER SUNT CAM NEMULTUMITA CA MIAU SPUS DOAR CE FAVORIZEAZA ACESTE ACCIDENTE SI DORESC SI ALTE INDRUMARI LA ALTI MEDICI,MULTUMESC

Raspunsuri (2)

adi

acum 12 ani

bunaziua am o bunica care a facut o semipareza pe partea stgdar este constienta vorbeste ,glumeste dar mana stanga nu o misca deloc si sevaita ca o doare apropapana la cot si in aceasta regiune sa si unflat astept raspunsurile dvs ,va multumesc

sarghianu euge

acum 10 ani

Am facu. Cursuri de kinetoterapie si maseor am profesat particular punind pe picioare 2 persoane cu acident vascular o femeie de 42 ani si un domn de 71 ani amindoi aveau pareza pe partea stinga imi ofer serviicile gratis.Sunt de profesie bucatar dar masajul si kinetoterapia o practic din placere.Sunt din Bacau am 38 ani .tel0741636922