yazmin

Contraceptie

Postata de Georgeta1485198 cu 12 ani in urma.

de 4 luni iau yazmin.de 2 luni imi vine menstruatia inainte sa termin pastilele.luna aceasta mai aveam de luat 3 pastile.acum 6 luni am nascut.imi puteti spune din ce cauza mi se intampla acest lucru?multumesc.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

este posibil ca in primele luni de utilizare sa apara sangerari neregulate, pana cand organismul se acomodeaza cu contraceptivele (de obicei 3 cure de tratament). daca acestea devin abundente sau reincep, ar fi bine sa va adresati medicului curant.