yasmin luate gresit

Contraceptie

Postata de gipsina cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Iata si problema mea. Folosesc contraceptive Yasmin si in am inceput un nou blister in ziua gresita: am luat joi pilula pt vineri, deci am inceput blisterul in ziua a 6a cu pilula gresita.

Stie careva ce se intampla in cazul asta? Cum sa iau urmatoarele pastile?

Multam fain!

Raspunsuri (2)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Nu este nici o problema. Anticonceptionalele Yasmine nu au concentratie diferita pentru perioada din ciclu, adica incarcatura hormonala din pilula este aceeasi. Luati in continuare asa cum ati inceput blisterul.

Adelina123456

acum 12 ani

Buna ziua . As dori sa va adresez o intrebare. İau anticonceptionale Yasmin de 2 saptamani, din a 5-a zi de ciclu, si aseara am intretinut relatie sexuala neprotejata. De frica, dupa actul sexual, am luat imediat o pastiluta, iar a doua zi dimineata am mai luat una,regulat. de obicei luam regulat, dimineata la ora 7. İntrebarea mea este : Se poate sa fi ramas insarcinata tinand cont ca iau anticonceptionale dar cu toate astea a ejaculat in mine? Va rog frumos sa-mi raspunde-ti. Nu stiu ce sa mai fac. Astept raspunsul Dumneavoastra. Multumesc