Vitaminele interacioneaza cu anticonceptionalele?

Contraceptie

Postata de cris_alina cu 13 ani in urma.

Iau logest de apr ox. 3 ani . Intrebarea mea este daca tabletele cu multivitamine ( Vit. C, E, A, B1, B6, B12, acid, folic, niacina, magneziu, mangan, fier, cupru zinc) interactioneaza cu antic? eu stiam ca nu ar avea probele, dar am citi pe un site ca anumite suplimente nutritive interactioneaza. Mentionez ca am luat deja o tableta de vitamine aseara. Astept un raspuns, multumesc.

Raspunsuri (2)

Homeopat

acum 13 ani

Nu stiu daca interactioneaza cu anticonceptionalele caci alea sunt pe baza de hormoni. Insa in orice caz reactioneaza negativ cu intregul corp, caci aproapte toate din cele enumerate de mai sus sunt produse toxice asa cum sunt ele facute si c***aute Cu exceptia la vit. C si magneziu (insa fara adausuri si mai ales fara calciu) tot este daunator sanatatii. Din pacate industria producatoare de medicamente a reusit de mult sa va convinga de contrariu, vanzand kilogramul de vitamine fabricate la preturi derizorii la un pret echivalent cu aurul. Cupru, zinc, mangan sunt metale toxice.

elena

acum 10 ani

Buna! Iau logest de aproape 3 ani si cuma trebuie sa iau calciu pentru ca am o lipsa mare de calciu. Pot sa iau calciu in acelas timp cu logest sau e riscu sa raman insarcinata?